Drzewo moich zasobów

23 paź 2020
DRZEWO MOICH ZASOBÓW
 
Przedstawiamy Państwu ćwiczenie z zakresu budowania poczucia własnej wartości, która jest niesamowicie ważna w przypadku za równo naszych podopiecznych jak i wszystkich ludzi.

 

Przekonanie, że poradzimy sobie z trudną sytuacją drzemie w naszym poczuciu, że posiadamy odpowiednie kompetencje i zasoby. Dzieci, które trafiają na zajęcia z treningu umiejętności społecznych najczęściej mają znaczną trudność z przywołaniem swoich zasobów, zalet i mocnych stron. W proponowanym ćwiczeniu dzieci szukają swoich korzeni, które będą zapewniały im poczucie stabilności w obliczu napotykanych wyzwań, przeszkód, trudności.
 
To ćwiczenie, które przetestowaliśmy już na zajęciach TUS i możemy polecić Wam do dalszego rozpowszechniania w terapii psychologicznej dzieci i młodzieży. Karta  nabiera szczególnej mocy, kiedy można powiedzieć głośno o swoich zasobach i zostać wysłuchanym przez grupę rówieśniczą. Do tego stworzyliśmy zadanie praktyczne, dzieci zostały poproszone o przywołanie trudności, z którą sobie poradziły i podzielenie się tym doświadczeniem na forum. Zadaniem słuchających było wymienić mocne strony i zasoby, które umożliwiły poradzeniem sobie z napotkaną trudnością. Dzięki temu dzieci miały okazję głośno opowiedzieć o swoim doświadczeniu, przejrzeć się w lustrze rówieśników oraz wydobyć swoje zasoby. 

Link do pobrania powyższego obrazka: Drzewo zasobów

Autor: Ewelina Krzyś

Nasze placówki i kontakt

Ochota

ul. Drawska 14
02-202 Warszawa

Tel. +48 798 623 695
Email: progrescentrumterapii@gmail.com

 

Bródno

ul. Łąkocińska 9a
03-320 Warszawa
Tel. +48 798 623 695
Email: progrescentrumterapii@gmail.com

Znajdź nas na mapie

Back to Top