Wewnętrzne baterie

03 lis 2020

Gdy nasze baterie rozładowują się, tracimy energię, a co za tym idzie, trudniej nam stawić czoła wyzwaniom, radzić sobie z trudnościami, korzystać
z poznanych strategii reagowania.

By efektywnie radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, należy umiejętnie gospodarować swoją energią, kontrolować jej stan i skutecznie odbudowywać jej zasoby. Poniższe ćwiczenie pozwoli poszerzyć u dziecka/nastolatka świadomość tego, jakie stresory zużywają jego energię. W ujęciu Self-Reg stresor oznacza wszystko to, co spala naszą dodatkową energię. Ćwiczenie pomoże także dziecku/nastolatkowi poznać sposoby oraz strategie, umożliwiające odnowienie zasobów.

Po lewej stronie w ramkach należy wypisać to, co pozwala Ci na nowo odzyskać wewnętrzną siłę, „naładować” baterie. Mogą to być myśli, odcięcie się od bodźców, spacer, rozmowa z bliską osobą, ulubiona muzyka.

W ramkach po prawej stronie należy wypisać to, co najczęściej pochłania dużo twojej energii. Dla jednych może to być sprawdzian, wystąpienie publiczne, dla innych wycieczka z całą klasą, zajęcia dodatkowe albo trudna rozmowa z innymi.

Plik do pobrania w PDF TUTAJ

Autor: Katarzyna Guzy.

Nasze placówki i kontakt

Ochota

ul. Drawska 14
02-202 Warszawa

Tel. +48 798 623 695
Email: progrescentrumterapii@gmail.com

 

Bródno

ul. Łąkocińska 9a
03-320 Warszawa
Tel. +48 798 623 695
Email: progrescentrumterapii@gmail.com

Znajdź nas na mapie

Back to Top