Katarzyna Wójcik

Psycholog

Ukończyłam studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Pedagogiczne Studia Kwalifikacyjne.

Stale poszerzam swoją wiedzę podczas licznych szkoleń i kursów, z zakresu terapii dzieci i młodzieży. Obecnie rozpoczynam także Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na SWPS.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przedszkolach i ośrodku rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym prowadząc tam Wczesne Wspomaganie Rozwoju, terapię indywidualną oraz zajęcia grupowe. Obecnie prowadzę terapię indywidualną dla dzieci i młodzieży z trudnościami emocjonalnymi, spektrum autyzmu, niepełnosprawnością intelektualną oraz ADHD. W pracy indywidualnej stawiam na zbudowanie pozytywnej relacji z dzieckiem, co przekłada się na efekty podczas pracy. Zawsze staram się dobierać odpowiednie metody do możliwości dziecka, tak by w przyjemnej atmosferze mogło rozwijać swoje kompetencje emocjonalno-społeczne. Prowadzę także zajęcia grupowe TUS, które pozwalają na zdobywanie przez dzieci kompetencji społecznych poprzez wspólną zabawę z rówieśnikami.