Agnieszka Gajdemska – Koguciuk
Współwłaściciel, terapeutka
Logopeda ogólny, Surdologopeda, Filolog języka polskiego
Logopedia stała się moją pasją w trakcie studiów licencjackich. Ukończyłam studia na kierunku filologia polska, ze specjalizacją logopedyczną. Studia II stopnia ukończyłam na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jednocześnie kontynuując edukację z zakresu logopedii na studiach podyplomowych. Posiadając dyplom logopedy, chciałam poszerzyć swoje kompetencje zawodowe, wybierając specjalizację. Zdecydowałam się na surdologopedię. Jestem absolwentką studiów podyplomowych o tym kierunku w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przy współpracy z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. Mam szczęście, że w pracy zawodowej realizuję swoje pasje i jednocześnie pomagam ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Na co dzień pracuję z dziećmi z autyzmem, z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, osobami z uszkodzonym narządem słuchu, osobami z problemami w zakresie przetwarzania słuchowego, dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy. Współpracując z szeregiem instytucji o charakterze opiekuńczo-wychowawczym, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, centrami terapii zdobyłam szerokie doświadczenie w zakresie programowania terapii zaburzeń mowy. W pracy najważniejszy jest dla mnie pacjent. Każdego z moich podopiecznych traktuję indywidualnie, zawsze wierząc że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągać sukcesy. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu planuję rozpoczęcie studiów doktoranckich.
Ukończyłam następujące kursy i szkolenia:
- Neuroflow – Provider Treningu Słuchowego Neuroflow,
- Kinesiology taping w logopedii, plastrowanie dynamiczne (Kurs podstawowy, Kurs rozwijający),
- Terapia ustno-twarzowa i stymulacja sensomotoryczna osób z nieprawidłowym napięciem mięśniowym
- Responsywność w terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji
- Metody diagnozowania i terapii logopedycznej dzieci z zaburzeniami autystycznymi i Zespołem Aspergera
- Narzędzie M-CHAT-R/F – praktyczne zastosowanie w monitorowaniu rozwoju dziecka,
- Wykorzystanie zasad stosowanej analizy zachowania w pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju – praca nad zachowaniami trudnymi,
- Wykorzystanie zasad stosowanej analizy zachowania w pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju – wprowadzanie nowych umiejętności,
- Terapia neurobiologiczna
- Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji
- Stymulacja procesów myślenia – kategoryzacje, myślenie przez analogię, myślenie przyczynowo-skutkowe
- Stymulacja mechanizmów lewopółkulowych – usprawnianie pracy lewej półkuli mózgu
- Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania
- Stymulacja funkcji poznawczych u dzieci z Zespołem Downa
- Wykorzystanie elementów metody werbo-tonalnej w terapii dzieci z wadą słuchu
- Wspomaganie rozwoju dziecka z wadą słuchu – rola rodziców i terapeutów
- Terapia dzieci z uszkodzonym narządem słuchu i problemami w komunikacji
- Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC)
- Trening jedzenia – szkolenie dla osób pracujących z dziećmi ze spektrum autyzmu
- Karmienie terapeutyczne Human Touch
Marta Latek – Szałkucka
Współwłaściciel, terapeutka
Fizjoterapeuta, pedagog specjalny, terapeutka integracji sensorycznej
Jestem magistrem fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz magistrem pedagogiki specjalnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Od 2005r. pracuję z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi oraz ortopedycznymi. Praca z najmłodszymi pacjentami motywuje mnie do ciągłego pogłębiania wiedzy oraz przynosi mi wiele satysfakcji. Prywatnie od czerwca 2015r jestem mamą Jasia. Wolne chwile poświęcam synkowi oraz na podróże – te bliskie i dalekie, a także na czytanie książek.
Ukończyłam następujące kursy fizjoterapeutyczne:
- Masaż klasyczny,
- Terapia manualna według koncepcji Plaatsmana (I, II, III stopień),
- Obsługa i eksploatacja laserów biostymulacyjnych,
- Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
- PHF podstawowy,
- Kurs pierwszej pomocy,
- Integracja sensorycznej, (I i II stopień),
- Analiza i terapia dziecka zagrożonego,
- Kinesiotaping (podstawowy i rozszerzony),
- Masaż taktylny,
- NDT Bobath Basic,
- Psychomotoryka wg Procus i Block.
Oraz pedagogiczne:
- Jak pracować z dzieckiem autystycznym,
- Terapia Osób z ADHD,
- Różne formy przemocy i jej diagnozowania,
- Współpraca z rodzinami niewydolnymi wychowawczo,
- Agresja i jej przeciwdziałanie,
- Terapia behawioralna.
mgr Ewelina Krzyś
Współwłaściciel, terapeutka
Współwłaściciel, psycholog, terapeutka integracji sensorycznej
Ukończyłam studia na kierunku psychologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jestem w trakcie szkolenia zmierzającego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego. Wiedzę merytoryczną zdobywałam na prowadzonych przez uznane ośrodki terapeutyczne szkoleniach dotyczących wczesnego wspomagania rozwoju, oceny funkcjonalnej, prowadzenia terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju oraz prowadzenia treningu umiejętności społecznych.
Psychologia od zawsze była moją pasją, a już na studiach praca z dzieckiem i rodziną stały się moim kierunkiem w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. Obecnie prowadzę konsultacje małych dzieci pod kątem problemów rozwojowych, przeprowadzam diagnozy funkcjonalne, zajmuje się terapią dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera, całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami lękowymi oraz zajmuje się pracą z trudnymi zachowaniami. Moją „słabością” jest praca z grupą . Obecnie prowadzę treningi umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży, a najmłodsza grupa uczęszczająca na nie to dwulatki. Nasze zajęcia cieszą się dużym uznaniem rodziców, ale dla mnie najważniejsze jest to, że dzieci w atmosferze wspólnej zabawy zdobywają umiejętności społeczne i mają okazję do zbudowania prawidłowych i satysfakcjonujących relacji rówieśniczych.
Katarzyna Pieczyńska
Terapeutka SI
Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach: Rehabilitacja osób z niepełnosprawnością Intelektualną i autyzmem, Terapia integracji sensorycznej, Edukacja wczesnoszkolna z j. angielskim. W swojej pracy wykorzystuję elementy terapii Neurotaktylnej S. Masgutowej. Stale dbam o rozwój zawodowy uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, m.in .: Terapia neurotaktalna S. Masgutowej Ocena diagnostyczna SI Praksja, dyspraksja, apraksja Jak radzić sobie z problemami z zachowaniem i agresją u dzieci Nadwrażliwość sensoryczna a sensorycznie przyjazne środowisko Na co dzień pracuję jako nauczyciel wspomagający w szkole podstawowej. Wspieram dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dbając o ich rozwój i wyrównując ich szanse funkcjonowania w środowisku szkolnym, rówieśniczym. Jestem wnikliwym obserwatorem i uważnym słuchaczem. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie. Moja praca jest moją pasją. Możliwość towarzyszenia i wspierania dziecka w jego rozwoju daje mi dużą satysfakcję.Klaudia Gorgiel
Psycholog
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacjami psychoterapia oraz psychologia kliniczna dziecka i rodziny. Stale podnoszę swoje kwalifikacje – obecnie jestem w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Ukończyłam liczne kursy dokształcające, takie jak:
- Picture Exchange Communication System,
- Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
- VB – MAPP: ocena osiągania kamieni milowych rozwoju i planowanie terapii,
- Kurs terapii ręki (I i II stopień),
- Liczne szkolenia dotyczące terapii dzieci z ASD.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ośrodkach terapeutycznych dla dzieci oraz przedszkolach terapeutycznych dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Aktualnie związana jestem z Fundacją SYNAPSIS, gdzie odbyłam dwuletni staż terapeutyczny i pracuję jako terapeuta prowadzący w grupie przedszkolnej dzieci z autyzmem.
W mojej pracy najbardziej motywuje mnie to, że w realny sposób wpływa ona na życie osób, z którymi pracuję. Obserwowanie pozytywnych zmian, uśmiech dziecka oraz zadowolenie rodziców są dla mnie największą radością.
Martyna Garus
Logopeda
Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Logopedia z Fonoaudiologią na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich z Logopedii Ogólnej i Klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. podczas praktyk w USK w Białymstoku, Poradniach psychologiczno- pedagogicznych, w SPCSK w Warszawie, Szpitalu Grochowskim i innych tego typu placówkach. Uczęszczałam również na wolontariat z zakresu logopedii w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i w Ośrodku Rehabilitacji, gdzie pracowałam z dziećmi o różnych stopniach i rodzajach zaburzeń, m.in. z: ORM, Zespołem Downa, Aspergerem, ASD oraz zaburzeniami integracji sensorycznej. Obecnie pracuję także w Niepublicznym Przedszkolu z dziećmi z dyslalią oraz prowadzę zajęcia logorytmiczne.
Staram się ciągle poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie poprzez szkolenia, m.in.:
- Opóźniony rozwój mowy- podejście praktyczne
- Symptomy autyzmu w czasie krótkiej wizyty dziecka u lekarza- kiedy kierować dziecko na pogłębioną diagnozę
- LOGORYTMIKA- Metoda wspomagająca motorykę, słuch i mowę dziecka.
- Wspieranie rozwoju sensomotorycznego dziecka poprzez innowacyjne wykorzystanie rekwizytów
Holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta jest dla mnie najważniejsze, dlatego każde zajęcia są odpowiednio przygotowane do umiejętności, możliwości i zainteresowań dziecka. Odnajdę się w każdej sytuacji, aby zapewnić pełny komfort i zrozumienie.
Agata Czechrowska
Logopeda
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego studiów I i II stopnia na kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna o specjalizacji nauczycielskiej. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Rehabilitacji i Edukacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Autyzmem na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Wciąż poszerzam swoją wiedzę i zdobywam nowe
- Terapia ręki – szkolenie podstawowe,
- Grafomotoryka w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
- Symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania Jagody Cieszyńskiej,
- Od dźwięku do języka – rozwijanie komunikacji dzieci z autyzmem Fundacji Scolar
Obecnie pracuję w przedszkolu terapeutycznym. Moimi podopiecznymi są głównie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych m.in. z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem dziecięcym, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, niedokształceniem mowy o typie afazji. W swojej pracy staram się być wszechstronna, dlatego wykorzystuje elementy z różnych metod i technik stworzonych z myślą o dzieciach wymagających specjalnej realizacji potrzeb edukacyjnych. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do pacjenta. Wiem, jak ważne jest wspieranie rozwoju różnych sfer funkcjonowania dziecka – dzięki temu można skuteczniej wpłynąć na jego kompetencje językowe i komunikacyjne. W terapii najważniejsze pozostaje dla mnie indywidualne podejście do dzieci, gdyż każde z nich jest inne i na swój sposób wyjątkowe. Dlatego na zajęciach staram się uwzględniać zainteresowania podopiecznych oraz dostosowywać pomoce dydaktyczne, zabawy i zadania do ich zróżnicowanych potrzeb i możliwości.
Barbara Czapska
Pedagog, Terapeutka SI
Pochodzę z rodziny nauczycielskiej i odkąd pamiętam chciałam pracować z dziećmi. Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna, specjalizacje: oligofrenopedagogika oraz terapia pedagogiczna. Następnie zdobyłam tytuł diagnosty i terapeuty integracji sensorycznej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach i konferencjach takich jak:
- Konferencja: Rewalidacja indywidualna wsparciem rozwoju ucznia ze specjalnymi potrzebami,
- Kurs: Zrozumieć autyzm w ujęciu HANDLE,
- Szkolenie: ABC autyzmu – szkolenie uzupełniające,
- Kurs: AAC – wspomaganie i alternatywne sposoby porozumiewania się, w tym korzystanie z urządzeń niskiej i wysokiej technologii oraz ze specjalistycznych programów komputerowych wspomagających porozumienie się użytkowników AAC,
- Szkolenie I i II stopnia: Makaton,
- Kurs I stopnia: Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne,
- Kurs: Wykorzystanie Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem z autyzmem,
- Szkolenie I stopnia: Terapia Ręki,
- Szkolenie: Trening Umiejętności Społecznych dla osób z zaburzeniami rozwoju,
- Warsztaty ortoptyczne: Zaburzenia akomodacji wzroku u dzieci rozpoczynających naukę w szkole,
- Kurs: Bilateralna Integracja – program szkolny.
Na co dzień pracuję w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Oprócz wspierania moich podopiecznych na lekcjach prowadzę rewalidację, terapię oraz trening umiejętności społecznych. Specjalizuję się w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, w szczególności z dziećmi ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz dziećmi wymagającymi alternatywnych metod komunikacji.
Małgorzata Pelowska
Pedagog specjalny, Terapeutka SI, Terapeutka ręki
Jestem pedagogiem specjalnym i od wielu lat pracuję z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi. Ukończyłam studia magisterskie z zakresu Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych z Integracji Sensorycznej w Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie, dzięki którym uzyskałam tytuł diagnosty i terapeuty Integracji sensorycznej.
W pracy z dziećmi staram się łączyć nie tylko dopasowane do ich indywidualnych potrzeb metody, ale sprawić, by terapia była przyjemna i dawała radość z rozwoju. Dzięki temu moi podopieczni chętniej podejmują nowe wyzwania, a wysiłek włożony w zadania owocuje motywacją do kolejnych kroków ku samodzielności.
Pracuję w szkole integracyjnej jako nauczyciel wspomagający, gdzie prowadzę również zajęcia z Integracji sensorycznej i Trening umiejętności społecznych, a wkrótce mam nadzieję zostać także nauczycielem języka angielskiego.
Stale rozwijam swoje kwalifikacje i kompetencje poprzez uczestnictwo w kursach, warsztatach, konferencjach takich jak:
- Bilateralna integracja – program szkolny
- Zaburzenia akomodacji wzroku u dzieci rozpoczynających naukę w szkole – warsztaty ortoptyczne
- Trening umiejętności społecznych
- Neuronauka, a edukacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE)T
- Trening Umiejętności Społecznych dla osób z zaburzeniami rozwoju
- Terapia ręki I stopień
- Alternatywne i Wspomagające Sposoby Porozumiewania się (AAC), poziom podstawowy
- Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I stopnia
- Wykorzystanie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w pracy z dzieckiem autystycznym
- Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem
- Kurs Integracji Sensorycznej I stopnia
- Szkolenie HANDLE® I stopnia
Prywatnie lubię podróże, gotowanie, dobrą książkę. Interesuję się też historią wczesnego średniowiecza i odtwórstwem historycznym.
Karolina Bednarska
Pedagog specjalny, Oligofrenopedagog, Surdopedagog
Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna, gdzie ukończyłam jednocześnie dwie specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz surdopedagogikę. Na tej samej uczelni ukończyłam studia magisterskie: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam od 6 lat w kilku placówkach: przedszkolu specjalnym, terapeutycznym, ogólnodostępnym, żłobku, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach, Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach oraz kursach, ukończyłam m.in.:
- Trening Umiejętności Społecznych,
- Mowa i komunikacja osób z autyzmem,
- Jak pracować z dzieckiem z Zespołem Aspergera,
- Wykorzystanie w pracy terapeutycznej narzędzia diagnozy funkcjonalnej KORP (Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego) oraz Profilu Psychoedukacyjnego PEP-R.
Obecnie jestem związana z jednym z warszawskich przedszkoli integracyjnych, gdzie wspieram włączanie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do czynnego uczestnictwa w życiu grupy, prowadzę terapię indywidualną oraz grupowe zajęcia terapeutyczne.
Motywację do pracy dają mi sukcesy wychowanków zarówno te duże, jak i małe.
Monika Słodkowska
Fizjoterapeutka, Terapeutka SI
Fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej
Swoje kwalifikacje zwałowe podnoszę przez liczne kursy, warsztaty i szkolenia, m.in.:
- Badanie i planowanie fizjoterapii u dzieci z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego w koncepcjo NDT-Bobath i PNF – Warszawskie Stowarzyszenie Terapeutów NDT,
- Integracja sensoryczna I stopień – Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej,
- Integracja sensoryczna II stopień – Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej (certyfikat terapeuty),
- NDT Bobath Basic – Ośrodek Wczesnej Interwencji Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło (certyfikat terapeuty),
- Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF 1 i PNF 2 – M. Knott Concept) – International PNF Assocation i Polskie Towarzystwo Fizjoterapii,
- PNF w pediatrii – Reha Plus PNF podstawowy Neurofizjologiczne, podstawy procesów integracji sensorycznej – Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej,
- Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne (I stopień) – Centrum Wspierania Rozwoju aCentrum,
- Stymulacja systemu taktylnego i jej wpływ na rozwój psychoruchowy – Centrum Wspierania Rozwoju aCentrum,
- Opieka nad dzieckiem niewidomym i słabowidzącym ze sprzężoną niepełnosprawnością – Centrum Kształcenia Kadr przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidzących i Słabowidzących „Tęcza”,
- Kinesiobalance – Fundacja im. Z. Cyganiewicza,
- Głęboka stabilizacja kręgosłupa (Pilates) – Centrum Edukacji Kadr Kultury Fizycznej ProActiv.
Anna Kucharczyk
Terapeutka Integracji Sensorycznej
Nauczyciel wychowania przedszkolnego, dyplomowany terapeuta SI, trener kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii- Edukacja przez ruch.
Jestem pogodną, pozytywnie nastawioną do świata i ludzi, pełną pasji i zainteresowań mamą dwóch wspaniałych córek.
W życiu zawodowym kieruję się mottem: ,,Żyj tak, aby każdy dzień był wyjątkowy” zarówno dla mnie nauczyciela i terapeuty jak i dla moich podopiecznych. Wyznaję zasadę ,,wszystkie dzieci nasze są”, więc traktuję je podmiotowo bez względu na wiek, wygląd, problem czy narodowość. To właśnie dzięki pracy z dziećmi realizuję się zawodowo, gdyż to właśnie one są moją największą pasją. Moje wieloletnie doświadczenie pozwala mi znacznie szerzej patrzeć na proces rozwoju i wychowania dziecka oraz jego problemy, a tym samym motywuje mnie do działania, stałego poszerzania wiedzy i warsztatu pracy, gdyż mam świadomość, ze w mojej pracy nie ma miejsca na rutynę.
Wolny czas poświęcam mojej ukochanej rodzinie: córkom i mężowi, gdyż chwile spędzone z nimi są bezcenne.
Joanna Korona
Fizjoterapeutka, Terapeutka SI
Jestem magistrem fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Integracja Sensoryczna w Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie, uzyskując tytuł diagnosty i terapeuty SI oraz rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne.
Posiadam doświadczenie zawodowe w rehabilitacji dzieci, zbierane w placówkach prywatnych i szpitalach.
W swojej pracy najbardziej cenię sobie wieloaspektowe podejście do małych pacjentów, wiem, że poprzez zabawę mogę osiągać kolejne cele terapeutyczne, w pełni zaangażować dziecko w terapię, rozwijać jego umiejętności ruchowe i wyobraźnię.
Prywatnie jestem mamą dwójki rozbrykanych przedszkolaków i każdą wolną chwilę poświęcam właśnie im 🙂
Ukończyłam następujące kursy/szkolenia:
- PNF podstawowy,
- Masaż klasyczny,
- Kurs pierwszej pomocy,
- Analiza chodu w mózgowym porażeniu dziecięcym,
- Warsztat z masażu Shantala,
- Rozwój dziecka w pierwszym roku życia.
Sylwia Teklińska
Logopeda
Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek współtworzony z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym). Aktualnie poszerzam swoją wiedzę i praktykę logopedyczną na ostatnim roku studiów magisterskich na tym samym kierunku. Odbywam również staż logopedyczny w Fundacji Synapsis, gdzie zdobywam cenną wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pracuję także w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie prowadzę terapię dzieci w różnym wieku i z różnymi trudnościami. Swoją wiedzę stale rozszerzam na różnych szkoleniach m.in.:
- Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji,
- Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem,
- Masaż logopedyczny od podstaw. Podejście praktyczne.
Jestem terapeutą, który docenia indywidualność każdego dziecka i stara się podążać za jego ulubionymi aktywnościami. Wszystko po to, aby dzieci nie traktowały zajęć jako kolejny żmudny obowiązek, lecz czas zabawy połączonej jednocześnie z nauką. W terapii najważniejsza jest dla mnie konsekwencja i monitorowanie postępów. Pracuję różnymi metodami, które dopasowuję do każdego z moich pacjentów. Dla rodziców jestem wyrozumiałym przewodnikiem, a moim zadaniem jest poprowadzić ich przez proces terapii i pomoc w pokonywaniu wyzwań, jakie stawiają nam dzieci.
Klaudia Zakrzewska
Logopeda
Jestem absolwentką logopedii z audiologią o specjalności klinicznej oraz neurologopedii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracę z pacjentami rozpoczęłam już na studiach, aktywnie udzielając się w Kole Naukowym Logopedów i Audiologów UMCS, gdzie prowadziłam zajęcia dla podopiecznych studenckiej poradni logopedycznej oraz w Akademickim Radiu Centrum, udzielając wsparcia aspirującym dziennikarzom w zakresie emisji głosu i techniki mówienia. W czasie studiów odbyłam również liczne staże zawodowe, m.in. w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie, Gdańskim Centrum Zdrowia, a także w licznych placówkach oświatowych. Obecnie jestem związana z fundacją Synapsis, gdzie odbywam staż logopedyczny, w celu poszerzenia swoich kompetencji w zakresie diagnozy i terapii osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju.
Staram się ciągle poszerzać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych. Od kilku lat jestem również aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
Barbara Stachowska
Pedagog, Terapeuta SI, Logopeda
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Społecznych na kierunku logopedia z elementami resocjalizacją, oraz wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Integracji Sensorycznej w Centrum Integracji Sensorycznej Warszawie. Obecnie pracuje w przedszkolu jako nauczyciel i logopeda. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Dostrzegam potrzeby swoich wychowanków, motywuje dzieci do rozwoju oraz przekazuje pozytywne wzory zachowań.
Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch synów z którymi uwielbiam spędzać czas wolny.
Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach i konferencjach.
- Tworzenie warunków edukacyjnych dla dziecka z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
- Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania Zdrowia i Niepełnosprawności – ICF.
- Program percepcyjno – motoryczny „Ruch dla uczenia się” Move to learn.
- Wykorzystanie metod integracji sensorycznej w pracy z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i edukacyjnymi.
- Logorytmika – ruch – słuch – słowo.
- Aktywizujące metody nauczania w klasach 1- 3.