• Podsumowanie roku na zajęciach TUS
    Podsumowanie roku na zajęciach TUS

    Koniec roku to czas podsumowań dotychczasowych osiągnięć oraz stawiania sobie nowych celów. Mamy dla Was inspiracje na zajęcia indywidualne i grupowe (TUS). Wypróbowaliśmy już karty w grupach od 9 do 15 roku życia i były one ciekawym wstępem do rozmowy o tym czym są osiągnięcia, jak je zauważyć i docenić. Stawialiśmy sobie pytania o to…

    Czytaj więcej...
  • Wewnętrzne baterie
    Wewnętrzne baterie

    Gdy nasze baterie rozładowują się, tracimy energię, a co za tym idzie, trudniej nam stawić czoła wyzwaniom, radzić sobie z trudnościami, korzystać z poznanych strategii reagowania. By efektywnie radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, należy umiejętnie gospodarować swoją energią, kontrolować jej stan i skutecznie odbudowywać jej zasoby. Poniższe ćwiczenie pozwoli poszerzyć u dziecka/nastolatka świadomość tego, jakie…

    Czytaj więcej...
  • Karta okazywania zainteresowania
    Karta okazywania zainteresowania

    Okazywanie zainteresowanie drugą osobą jest ważną umiejętnością społeczną. Trudną dla każdego. Szczególnie, kiedy ciągnie nas we własne przeżycia, trudno wówczas znaleźć miejsce na uważne słuchanie. Umiejętność uważnego słuchania i okazywania zainteresowania jest jeszcze większym wyzwaniem dla dzieci w spektrum autyzmu, bez względu na wiek. Na zajęciach z treningu umiejętności społecznych dzielimy się swoimi doświadczeniami, tymi…

    Czytaj więcej...
  • Drzewo moich zasobów
    Drzewo moich zasobów

    DRZEWO MOICH ZASOBÓW   Przedstawiamy Państwu ćwiczenie z zakresu budowania poczucia własnej wartości, która jest niesamowicie ważna w przypadku za równo naszych podopiecznych jak i wszystkich ludzi.   Przekonanie, że poradzimy sobie z trudną sytuacją drzemie w naszym poczuciu, że posiadamy odpowiednie kompetencje i zasoby. Dzieci, które trafiają na zajęcia z treningu umiejętności społecznych najczęściej…

    Czytaj więcej...
  • SAMOGŁOSKI – pomoc wielozadaniowa
    SAMOGŁOSKI – pomoc wielozadaniowa

    Samogłoski oraz ich zapis alfabetyczny to podstawa rozwoju mowy oraz nauki umiejętności czytania. Od nich wszystko się zaczyna. Dlatego też przedstawiamy pomoc wielozadaniową złożoną ze zdjęć oraz podpisów samogłoskowych, które oddają to, co pokazane jest na zdjęciach. Ze zdjęciami można bawić się na WIELE sposobów – można ćwiczyć powtarzanie samogłosek, wymowę, czytanie, a nawet rozpoznawanie…

    Czytaj więcej...
  • Interaktywna terapia on-line
    Interaktywna terapia on-line

    LINKI DO POBRANIA POMOCY: MOTYWATORY CO NIE PASUJE? CZYTANIE W obecnym czasie także nasza Poradnia zdecydowała się na terapię on-line. Ale jak taką terapię prowadzić? Czy musi ona polegać wyłącznie na przesyłaniu kart pracy, drukowaniu i ich wspólnym robieniu? Czy taka terapia musi być nudna, a dzieci, szczególnie małe, muszą mieć trudności, żeby wysiedzieć przy…

    Czytaj więcej...
  • Karta pracy WIOSNA
    Karta pracy WIOSNA

    W poniższym wpisie przedstawiamy Państwu kartę pracy przygotowaną z myślą o nadchodzącej wielkimi krokami wiośnie. Karta pracy jest przygotowana dla dzieci w wieku przedszkolnym / szkolnym i składa się z trzech zadań. Pierwsze zadanie poszerza zasób słownictwa i uczy kategoryzacji skojarzeń. Drugie zadanie ćwiczy umiejętność odpowiadania na pytania, starsze dzieci mogą tu ćwiczyć również umiejętność…

    Czytaj więcej...
  • Relacje przestrzenne – karty pracy
    Relacje przestrzenne – karty pracy

    Relacje przestrzenne to karty pracy stworzone z myślą o dzieciach mających trudności w posługiwaniu się przyimkami takimi jak przed, nad, pod, za, przed i tak dalej. Są proste i intuicyjnie. Wesołe kolory zachęcają do oglądania i pracy. Możecie je pobrać klijając tutaj: Relacje przestrzenne! Każdy zestaw składa się z trzech stron. Pierwsza: Gotowa karta, na…

    Czytaj więcej...
  • ADHD
    ADHD

    ADHD to skrótowa nazwa zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Jest to najczęściej występujące zaburzenie psychiatryczne u dzieci. Do tej pory nie udało się ustalić jednej, wyraźniej przyczyny ADHD. Naukowcy są zdania, że to zaburzenie neurorozwojowe jest uwarunkowane wieloczynnikowo. Dotyczy ono deficytów w trzech obszarach: nadruchliwości, impulsywności, trudności w utrzymaniu uwagi. To, jak bardzo objawy są uciążliwe, zależy od różnych czynników biologicznych oraz środowiskowych i jest bardzo specyficzne dla każdego przypadku. Nadpobudliwość występuje…

    Czytaj więcej...
  • Niedosłuch
    Niedosłuch

    Niedosłuch to stan narządu słuchu, w którym dochodzi do nieprawidłowości w przewodzeniu lub odbiorze dźwięków. Ma on różne przyczyny, lokalizacje miejsca uszkodzenia, a także stopień. Może mieć on także charakter wrodzony lub nabyty. Wybór metody leczenia i terapii jest zależny od wszystkich powyższych czynników. Dzielimy go na trzy główne typy: niedosłuch przewodzeniowy (w którym uszkodzenia znajduje się w uchu zewnętrznym, przewodzie słuchowym zewnętrznym lub w uchu środkowym ), odbiorczy (uszkodzenie jest zlokalizowane…

    Czytaj więcej...

Nasze placówki i kontakt

Ochota

ul. Drawska 14
02-202 Warszawa

Tel. +48 798 623 695
Email: progrescentrumterapii@gmail.com

 

Bródno

ul. Łąkocińska 9a
03-320 Warszawa
Tel. +48 798 623 695
Email: progrescentrumterapii@gmail.com

Znajdź nas na mapie

Back to Top